Podmínky a informace k zapůjčení lodí v Holandsku

Řád plavební bezpečnosti

Přiznejte sami sobě, že jste již v útlém dětství chtěli být alespoň jednou kapitánem nebo kapitánkou na nějakém „parníku“, motorové jachtě nebo plachetnici. V Holandsku tento sen nemusí přetrvávat pouze ve vzpomínkách, ale může se poměrně jednoduše proměnit ve skutečnost.

Ve valné většině nemusíte mít v této zemi oprávnění k vedení lodě. Je však třeba dodržovat zásady správného chování s lodí, které se nazývá „Řád plavební bezpečnosti“, jehož potřebné a nezbytné základy Vám vysvětlíme a naučíme Vás je. Dále vám vysvětlíme a naučíme:

  • rozeznávání značek a bojí na vodních cestách
  • číst jednotlivé kóty na mapách vodních cest (česky wasserkartách)
  • jak se chovat v plavebních komorách (šlajsnách)
  • významům signalizace před šlajsnami
  • činnost před mosty a význam světelné signalizace před nimi
  • chování v přístavech, marinách a v kotvištích
  • vázání lodních lan, gumových odražečů na lodích (fendrů)
  • jak kotvit s lodí, její připlouvání a odplouvání

Vysvětlíme Vám jak dohledat potřebné informace v průvodci - Almanachu - v případě vašeho zájmu Vám jej můžeme zapůjčit.

Za přednášku a konzultaci osobního charakteru ke shora uvedené problematice účtujeme našim zákazníkům částku 450,-Kč za každou započatou hodinu této speciální instruktáže a proškolení.

Mapy plavebních oblastí, bez kterých se neobejdete, Vám můžeme buď zapůjčit nebo případně odprodat.

Vše společně zvládneme, jste mořští vlci vlastně již od útlého dětství.

 

Storno podmínky

Tyto podmínky, které jsou platné pro všechny pronajímatele a nájemce jachet a lodí v Nizozemském království, jsou určeny všeobecnými podmínkami nizozemské organizace HISWA.

Storno poplatky se pohybují v rozmezí od 15% do 100% při stornování dříve než 3 měsíce před pronájmem - naloděním, respektive při stornování v době méně než 1 měsíc před pronájmem - naloděním.

Překlad všeobecných podmínek do češtiny je možný získat na dožádání u zprostředkovatele.

O cenách lodní dovolené

Věřili byste, že týdenní pobyt na motorových jachtách

se dá pořídit již od 3.500,-Kč na osobu ?

Pokud ne, začtěte se do naší nabídky a my vás o tom přesvědčíme.

Ceny v naší nabídce jsou ceny přímé. Neurčujeme je my, ale majitelé jednotlivých charterových společností v  Nizozemí, a proto jsou uváděné v Eurech (EMU). Uvedené ceny charterů  jsou na dobu jednoho týdne -  shodně s cenami v Holandsku a ve Spolkové republice Německo.

Ceny jsou koncové, bez jakýchkoliv přirážek a zbytečných poplatků navíc. Pouze banka, u které máme jak korunové, tak eurové účty, požaduje za každou odchozí tzv. Europlatbu poplatek ve výši 250,-Kč.

Dojedete na místo určení bez placení dálničních poplatků, kterým se při cestě doI tálie nebo Chorvatska (přes Rakousko, Slovinsko případně přes Slovensko) nevyhnete. Věděli jste, že Vás cesta do Chorvatska a zpět jen na poplatcích při cestě autem může stát cca 9.000 Kč?

Pro ty, kteří již okusili platby za provozní náklady při nějaké plavbě někde ve Středomoří garantujeme, že v Holandsku nikdy neutratíte tolik peněz za režii vaší dovolené jako třeba ve Středomoří nebo na Balkáně. Ať za již zmiňované dálniční poplatky, tak kotvení v marinách nebo ve městech.

V Holandsku se přes den může vyvázat loď na určených kotvištích - ve městech gratis, přes noc zaplatíte zpravidla od 0,50 do 1,- € za l m lodě. Přenocování ve veřejných kotvištích ve volné přírodě se nehradí. Za doplnění vody platí všichni stejně, protože je na minci s časovým spínačem. Cena se pohybuje v rozmezí od 0,50 do 1,-€ za 100 litrů vody.Připojení 220 V ze stojanu na molu bývá zpravidla za poplatek ve výši 0,50 Euro. Cena nafty je dlouhodobě shodná s cenovou hladinou v České republice.

Jen  pro  srovnání : v Chorvatsku zaplatíte v marině běžně v přepočtu od 1 500 Kč do 2 000 Kč za každou noc. Na Sardinii, jmenovitě v přístavu Porto Cervo, zaplatíte za totéž klidně přes 8.000Kč.

V Nizozemí máte po dobu vaší plavby svoje auto vždy zaparkované v areálu loděnice odkud máte loď zapůjčenou. Na rozdíl od jiných států v Evropě se za parking neplatí a navíc se o svého plechového mazlíka nemusíte v žádném případě bát.

Jak probíhají platby

Při převzetí lodě je třeba pouze zaplatit vratnou kauci v Eurech, která bude nájemci předána při převzetí lodě v nepoškozeném stavu zpět.

Každá loď má poměrně vysokou hodnotu. Poradíme Vám, jak se vyvarovat případnému poškození a následným problémům s tím spojených.

Platba za pronájem lodě může být provedena i v českých korunách platbou hotově nebo i převodem z účtu na účet.

Kurz mezi EMU a CZK bude kalkulován dle platného kurzovního lístku v příslušné kolonce podle aktuálního kurzu banky UniCredit Bank CZ.


 

Objevte krásu dovolené na lodi, navštivte naše další projekty

Dovolená v Holandsku

Užijte si dovolenou na lodi a poznejte krásy Holandska nevšedně www.archa-noe.cz

Pronájem jachet

Jachty ve Středomoří i v Karibiku, velký výběr destinací i druhů lodí www.archa-yachting.cz

Kapitánské kurzy

Přípravné kurzy k získání průkazu vůdce malého plavidla, není na tom nic těžkého. www.kurzyvmp.cz


tvorba www stránek emocio