Holandské plavební oblasti

Po letitých zkušenostech z našich plaveb Vám můžeme doporučit

CELKEM 9 PLAVEBNÍCH OBLASTÍ

plavby středem Holandska

v provinciích : ZUID HOLLAND, NOORD HOLLAND, UTRECHT, ZEELAND

Jsou zde velká a historická města, s různými kulturními památkami a skvosty, které je možné vidět ve městech: Amsterdam, Haarlem, Leiden, Utrecht, skanzen Zaanse Schans, města sýrů – ať Gouda, Alkmaar nebo Edam, královskou porcelánku v Delft, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, se soustavou 19 větrných mlýnů Kinderdijk nebo Weesp, Muiden, Naarden.

Jednotlivými městy je možné projet lodí po vodě stejně jako u nás autem po silnici.

plavby na severu Holandska

Provincie : FRIESLAND, FLEVOLAND,  DRENTHE, OVERIJSSEL, GRONINGEN

Mezi jednu z mnoha turistických atrakcí Fríska patří malebná vesnička Giethoorn, která je často nazývaná Benátky severu. Vznikla v dřívější době extrémní těžbou rašeliny. Prohlédněte si zajímavou prezentaci s mnoha romantickými snímky a líbivou hudbou: ke stažení soubor PPS (Microsoft Powerpoint, velikost 4,3 MB)

Především ve FRIESLAND (Frísku) a případně v provinciích FLEVOLAND a DRENTE je větHolandsko na lodiší podíl přírody s menšími městy a s malebnými vesnicemi, mezi nimiž jsou rozsáhlé louky s pasoucím se skotem, koňmi a ovcemi. O Frísku se říká, se, to je ten pravý vodní ráj, protože v této provincii je celkem 15 000 hektarů jezerních vodních ploch, které jsou většinou navzájem propojené kanály, na úplném severu s dalším velkým jezerem Lauwersmeer.

V této severní oblasti je možné navštívit známá místa a města jako Kampen, Zwolle, Sloten, Bolsward, Sneek či Leerwarden. Ve městě Franeker můžete navštívit například planetárium Eise Eising, které mělo výročí 230 let od svého postavení a je stále funkční. Dále Vás mohou zaujmout města Dokkum, Joure, Workum či Meppel.

Holandsko na lodiSvojí osobitou krásu mají přístavní města na břehu Ijsselmeer, které je se svou plochou 1 250 km2 největší sladkovodní jezero v Holandsku. Na jeho březích leží na východní straně rybářský Urk, Lemmer - brána do Fríska a další přístavy Stavoren, Hindeloopen, Makkum či Harlingen. Na západní straně Ijsselmeeru města Medemblik, skanzen Enkhuisen, Hoorn, Volendam, Monnickendam. Na jihu Markermeer můžete navštívit také  ostrovy Marken a Pampus.

Pro plavbu po Ijsselmer a Markermeer je třeba velice pečlivě vybírat a naplánovat nejen trasu plavby, ale i sledovat počasí a jeho předpověď. Také je důležité nepodceňovat úskalí velké vodní plochy se stálým, a mnohdy silným větrem. Z tohoto důvodu považujeme nejen za vhodné, ale hlavně nutné oznámit svůj záměr majiteli chaterové společnosti, zda se na něj vůbec můžete a máte vypravit. Ve smlouvě může totiž být i klausule o tom, že na velké vodní plochy a speciálně Ijsselmer se s menší motorovou lodí, kterou jste si možná vybrali, nesmí. Může se stát, že tento zákaz přehlédnete a při přecenění dovednosti nejen lodi, ale i Vašich dovedností mohou nastat potíže. Proto pečlivě zvažujete výběr lodě, a také v neposlední straně berte ohledy na svoji posádku.

AKTUALITY :

Pro r. 2015 jsme rozšířili nabídku o nové luxusní motorové jachty jak Nizozemském království  - v provincii FLEVOLAND, tak i v ráji vodních sportů ve FRIESLAND (ve Frísku).

Novinkou pro letošní rok je také provincie ZEELAND, s nejvyšším počtem slunečního svitu a s nejmenšími srážkami v celém Nizozemí. Především milovníci jachtingu si zde užijí vody, co hrdlo ráčí. Navíc z provincie "Zéland" je to co by kamenem dohodil do BELGIE.

Města jako Brugge nebo Gent mají také svoje nezapomenutelné kouzlo.

Pro zákazníky preferující kratší cestu autem doporučujeme pronájem motorových jachet  ve Spolkové republice Německo, v zemi Brandenburgkolem Postupimi a Berlína, případně  ve spleti vodních ploch na řece Havola /Havel/.

Velkou kuriozitou a zároveň technickou památkou Brandenburgu je na kanále Odra-Havel lodní zdvihadlo z r. 1936. Během 5 minut Vás výtah i s lodí vyveze o 36 m k horní hladině a můžete pokračovat dále v plavbě.       Našim zákazníkům rádi poradíme, jakou jachtu si k této plavbě vybrat, stejně tak jim rádi vysvětlíme jak proplout 12-ti plavebními komorami z 19. století. Také Vám navedem, kde a jak se zdarma vyvázat v hlavním městě Německa - Berlíně, který si při této příležitosti můžete také prohlédnout "z vody".

Schiffshebewerk_NiederfinowC_Wasser-_und_Schifffah images Foto_Kliche_9729Zvětšit mapu
 

Objevte krásu dovolené na lodi, navštivte naše další projekty

Dovolená v Holandsku

Užijte si dovolenou na lodi a poznejte krásy Holandska nevšedně www.archa-noe.cz

Pronájem jachet

Jachty ve Středomoří i v Karibiku, velký výběr destinací i druhů lodí www.archa-yachting.cz

Kapitánské kurzy

Přípravné kurzy k získání průkazu vůdce malého plavidla, není na tom nic těžkého. www.kurzyvmp.cz


tvorba www stránek emocio